O mnie

Kiedyś jeden z zaprzyjaźnionych dziennikarzy nazwał mnie polskim Dionizosem i to określenie przylgnęło do mnie na stałe, choć sam – z racji słabostek mitycznego boga wina, mam w stosunku do tego przydomka mieszane uczucia. Mówią i piszą o mnie także: prekursor i propagator nowego polskiego winiarstwa, założyciel legendarnej winnicy „Golesz” w Jaśle, szkółkarz i hodowca winorośli. Brzmi to poważnie, jednak bez udawanej skromności muszę przyznać, że na takie tytuły zasłużyłem sobie uczciwie przez 30 lat ciężkiej pracy.

Jestem jednym z założycieli oraz prezesem Polskiego Instytutu Winorośli i Wina i prezesem Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia. W ramach działalności w SWP byłem koordynatorem samorządowych programów winiarskich („Podkarpackie winnice 2004-2006″, „Na winiarskich ścieżkach Podkarpacia 2008-2009″ oraz aktualnie „Uprawa winorośli i produkcja wina w małym gospodarstwie na Podkarpaciu 2011-2013″).  Jestem autorem kilkunastu książek i kilkudziesięciu publikacji prasowych o tematyce winoroślarskiej i winiarskiej, członkiem Kapituły Wina Uniwersytetu Jagiellońskiego,  pomysłodawcą i współorganizatorem Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle oraz Międzynarodowego Konkursu Winiarskiego "Galicja Vitis" w Łańcucie. Od 2010 roku jestem członkiem międzynarodowej organizacji Ordo Equestris Vini Europeae (Europejski Stan Rycerzy Wina). W 2014 roku zarejestrowałem Fundację Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa "Galicja Vitis", której sztandarowym działaniem jest edukacyjny projekt Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle.

Od wielu lat prowadzę szkolenia dla nowych adeptów winiarstwa oraz organizuję zagraniczne wyjazdy enoturystyczne. Zajmuje się projektowaniem winnic i doradztwem przy tworzeniu gospodarstw winiarskich. Jednak to co Wam konkretnie proponuję znajdziecie Państwo w mojej ofercie.